Četl jsem a souhlasím.
Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování svých služeb (návštěvnost webu a statistiky). Přečtěte si prosím podmínky souhlasu s používáním těchto souborů na tomto webu a můžete se dobrovolně rozhodnout. 

× Poslat stránku
Vaše jméno
Váš email
E-mail příjemce
Your message
 
 

A care a.s. divize MEDICAL

Poskytuje nejkvalitnější služby ve zdravotnictví a medicíně, servisu, sledování výzkumu, nejmodernějších medicínských postupů a objevů.

800 880 834
zelená linka medical

Revamil® hydrofilní gel

Od rozbitých kolen až po chronickou ránu

Revamil® hydrofilní gel je 100% čistý med pro použití v medicíně. Je určen pro ošetřování chronických a infikovaných ran. Rychlé zhojení rány je dosaženo kombinací vlhkého prostředí rány, antibakteriálních vlastností a protizánětlivých účinků gelu na bázi medu Revamil®.

Med při hojení ran

První zmínky o léčbě medem pocházejí ze starobylého Egypta, cca z roku 1650 př. n. l. (papyrus Edwina Smithe), kde byl med používán k ošetřování ran. Již v té době byly známy jeho antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a proto se používal jako desinfekce při kožních ulceracích, infekčních ranách i jako prevence proti nehezkým jizvám. Jako léčebný prostředek se medové přípravky používaly i ve starém Řecku a Římě. Jejich používání přetrvávalo až do období renesance. Ve 20. století, během 1. světové války, používali med jako prevenci proti infekci popáleninových lézí a k léčbě infikovaných ran vojáci. V roce 1963 byla objevena skupina enzymů se souhrnným názvem glukóza oxidáza jako důležitý faktor v boji proti infekci v ráně. Díky nejmodernějším metodám výzkumu máme stále větší přehled o faktorech, které hrají podstatnou roli při hojivém působení medu v ráně.

Společností Bfactory in Wageningen, ve spolupráci s Universiteit van Wageningee (Holandsko), byl vyroben extrémně čistý sterilní med Revamil®, který je jako součást moderní vlhké terapie optimalizovaný pro léčebné použití při hojení ran. Revamil® má veliké množství vlastností, které mají rozhodující funkci při ošetřování rány. Med pro použití v přípravcích Revamil® je vyráběn speciální metodou v přísně kontrolovaných podmínkách. Gel se dokonale vstřebává do rány a dostává se tak i k povrchům v hlubších vrstvách rány.

Přípravek Revamil® se z velké části skládá z cukrů, malého množství vody, organických sloučenin a enzymů. Enzym glukóza oxidáza se do medu dostává, když včely „přeměňují“ nektar, který nasbíraly, na med a společně s dalšími faktory zajišťuje jeho antibakteriální vlastnosti. Při kontaktu s ránou se Revamil® rozředí vlhkostí v ráně a tím se aktivuje enzym glukóza oxidáza, který je "odpovědný" za průběžnou tvorbu velmi nepatrného množství (0,003 %) H2O2, které je dostatačující k likvidaci patogenních bakterií.

V některých zdravotnických zařízeních se H2O2 ještě stále používá v 3% koncentraci, která je velmi vysoká a tím i škodlivá při ošetření chronické rány. Toto nebezpečí nehrozí při použití hydrofilního gelu Revamil®!!!

Díky svým unikátním vlastnostem a kontrolovanému způsobu výroby je
Revamil® hydrofilní gel vhodný pro nejrůznější typy ran:

  • drobná zranění, odřeniny, řezné rány – jako prevence proti infekci
  • bércové vředy
  • diabetické ulcerace
  • proleženiny
  • popáleniny
  • zbytkové infekce při závěrečných fázích hojení

Mimo to:

  • podporuje regeneraci tkání,
  • uklidňuje poranění.

Nejdůležitější vlastnosti Revamil® hydrofilního gelu

Enzymová aktivita – 50 hodin
Revamil® hydrofilní gel je jediný gel s medem, který má enzymovou aktivitu 50 hodin, což jej činí zcela unikátním.

Silné protizánětlivé účinky
Svojí přítomností v ráně redukuje (odstraňuje) volné kyslíkové radikály, čímž se chronická rána velmi rychle zklidňuje a díky produkci cytokinů aktivuje mikrofágy, které vedou chronickou ránu z nehybné fáze opět do procesu hojení.

Bez alergických reakcí
Při použití Revamil® hydrofilního gelu nebyly prokázány žádné alergické reakce. Byla provedena analýza na toxicitu, přecitlivělost a podráždění. Z analýzy vyplynulo, že Revamil® hydrofilní gel je plně tolerován.

Revamil je dodáván v následujících baleních:
kód: VZP 81 892, sk. 01 Revamil gel 18 g tuba
kód: VZP 81 895, sk. 01 Revamil krytí 8×8 cm / 7 ks
kód: VZP 81 893, 81 894, sk.01 Revamil 2 g v aplikátoru / 1 ks / 12 ks
(na objednávku, dodávka pouze celých balení)
VZP - nutné schválení revizního lékaře


 

Homepage| Divize Medical| O společnosti| Aktuality| Partneři| Kontakty

 
© 1996-2019 A care a.s. All rights reserved.
Tvorba www Neofema s.r.o.